SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Altu Lastik 1989 yılından bu yana lastik, kauçuk, geri dönüştürülmüş kauçuk ürünleri ve spor saha zeminleri alanlarında hizmet vermektedir. Dilerseniz ürünler hakkında bilgi almak için Saraykent – Ankara’da bulunan merkezimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.
Kuma döşenen kauçuk karolarımızın uygulaması için herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaz. Bordür ile çevrili olan alana uygun kum kullanılarak uygulaması gerçekleştirilir. Her mevsim uygulama yapılabilir, demontedir, pratik uygulama sağlar ve uzun süreli kullanıma uygundur.
Betona döşenen kauçuk karolarımızın uygulamasında çift kompenantlı yapıştırıcı kullanılır. Düzgün ve pürüzsüz dökülmüş asfalt veya beton üzerine uygulanır. Zeminin nemli/ıslak olmaması uygulamanın gerçekleştirilmesi için gereklidir.
Hasar gören kauçuk karolarınız beton veya asfalt zemine uygulanmış ise, yerinden sökülerek yenisi ile değiştirilebilir. Yeni uygulanacak karolar için zemine tekrar yapıştırıcı uygulanması gerekmektedir.
Hasar gören kauçuk karolarınız kum zemine zemine uygulanmış ise, hasar gören karolar yerinden kaldırılıp herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan, kolayca yeni karolar ile değiştirilebilir.
Kauçuk karo zemin kaplama malzemeleri, çocuk parkları, kreşler, koşu ve yürüyüş yolları, spor ve eğlence tesisleri, okullar, üniversite kampüsleri, padoklar, at hastaneleri, ahırlar, fitness, aerobik ve jimnastik alanları, hayvan barınakları, hastaneler ve bakımevleri, rehabilitasyon merkezleri ve atış poligonlarında kullanılabilir.
Kauçuk zemin kaplama malzemelerimizin temizliği su ile kolaylıkla sağlanabilir.
Kauçuk zemin kaplamaları granüllü bir yapıya sahiptir. Kauçuğun kaymayan yapısı da göz önüne alındığında, kauçuk zeminler yağış durumlarında veya zemin ıslandığında kaygan bir özellik göstermemektedirler.
Her spor saha zemini malzememiz veya sistemimiz kullanım alanı, kullanım amacı veya uygulama alanının özellikleri gözetilerek belirlenir. Her malzemenin de amacına bağlı olarak kullanım şekli uygulama öncesinde sizlere belirtilmektedir. Belirtilen esaslar göz önüne alındığında uygulaması yapılan zemin sistemlerimizi uzun süreler kullanabilirsiniz.
Poliüretan zemin sistemleri, iç mekânlar için uygundur. Beton veya asfalt üzerine uygulanırlar. Bu sistem türlü iç mekân basketbol, voleybol, hentbol, tenis, badminton, fitness, güreş ve boks sahasına uygulanabilir.
Akrilik zemin sistemleri, dış mekân spor sahaları için kullanılır. Hem profesyonel hem amatör amaçlara uygun olan bir zemin kaplama sistemidir. Bu sistem, her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir. Her türlü dış mekân basketbol, voleybol, tenis ve badminton sahasına uygulanabilir.
Organik zemin dolgu malzemesi, sentetik çim sahalarda kullanılan ve %100 organik materyalden ürettiğimiz bir çim dolgu malzemesidir. Sağlığa zararlı hiçbir etkisi yoktur. Hem amatör hem profesyonel amaçlı sentetik çim sahalarda kullanılabilir. Bu dolgu malzememizin kullanıldığı sentetik çim saha sistemimiz FIFA sistem sertifikasına sahiptir.

Tüm İhtiyaçlarınız için

...